premiéra nové skladby Ex-press-sure? pro komorní ansámbl / premiere of the new piece Ex-press-sure? for a chamber ensemble https://www.soundsofdiversity.com/

Koncertní projekt Sounds of Diversity vznikl na základě potřeby navázání tvůrčího kontaktu mezi Českou republikou, Slovenskem a Polskem. Touha po spojení a obnovené umělecké diskuzi mezi státy, jejichž kultury byly v minulosti úzce propojeny, stála za nápadem na aktualizaci těchto vztahů v podobě uměleckého projektu založeného na rozmanitosti. Výsledkem je vznik nového ansámblu, sestávajícího z celkem čtrnácti hráčů a hráček zastupujících všechny tři státy, a program nových kompozic, který postupně zazní v Ostravě, Katovicích a Žilině.

Projekt stojí na spolupráci umělců a umělkyň ze tří zemí a jeho cílem je překlenout hranice – jak geografické, tak kulturní. Čtveřice skladatelů a skladatelek ze tří zemí představí své nové skladby, vzniklé přímo pro tento projekt. Tyto kompozice budou vzájemně propojeny performativní kompozicí s prvky improvizace, prolínající se celým večerem, která počítá také s aktivní účastí publika. Neméně důležitou složkou projektu bude také scénické zpracování, vystavěné na míru sálům, kde budou koncerty probíhat.

Koncertní miniturné je naší výzvou k překračování hranic, výzvou ke spolupráci a nabídkou společného zážitku naplněného uměním, respektem a rozmanitostí.

🎶
Účinkuje: Sounds of Diversity Ensemble
Dirigenti: Matej Sloboda, Daniel Skála
Scénická spolupráce: Tomáš Volkmer
Premiéry skladeb: Markéta Dvořáková, Petra Šuško, Matej Sloboda, Przemysław Scheller, Daniel Skála

www.soundsofdiversity.com

https://www.facebook.com/search/posts/?q=sounds%20of%20diversity

Koncertní projekt se uskuteční díky podpoře Mezinárodního visegradského fondu V4. www.visegradfund.org